מחליקות: המדריך לבחירת המחליק המושלם

אצל נשים רבות מחליק שיער הפך למוצר פופולרי על מנת לעצב ולהחליק אותו כתחלופה להחלקה מקצועית שיכולה לעיתים להזיק לשיער עקב חומרים מסוכנים. לפיכך, חשוב לבחור במחליק ביתי איכותי בין אם רוצים מראה מתולתל ובין אם מראה חלק. קבלו את המדריך לבחירת המחליק המושלם.

מדוע החלקה עלולה להיות מסוכנת?

משרד הבריאות מזהיר מפני החלקות שיער מאחר והחומרים שהיא מכילה מכילים פורמלדהיד או פורמלין שהם חומרים כימיים מסרטנים. זו הסיבה שנשים רבות רוכשות מחליקי שיער ביתיים ללא חומרים ונעזרות במכשירים עצמם לסידור השיער. יחד עם זאת, תוכלו למצוא דירוג של מחליקי שיער באתר מיי ליסט כיוון שחשוב לבחור במכשיר איכותי שיעשה את העבודה.

כיצד בנוי מחליק שיער ביתי?

מחליק שיער ביתי יכול להיות פתרון נהדר למי שאינה רוצה להוציא הרבה כסף במספרה. מדובר על מכשיר הבנוי ממלקחיים שמהצד הפנימי שלהם יש לוחות מהם נפלט חום. בלחיצה קלה המלקחיים עוטפים כל קצוות שיער ובאופן ידני מושכים אותם כלפי מטה. סוגי המחליקים הם רבים ולכן חשוב לבחור את הגודל המתאים, את נוחות השימוש ולבדוק את המפרט והאיכות של המכשיר. הבחירה צריכה להיעשות בהתאם לטמפרטורה המתאימה לסוג השיער ולמרקם שלו, לרוחב הלוחות בהם מעוניינים, לחומר שלהם וכמובן למחיר ולאחריות הניתנת על המכשיר. ככל שתיעשה התאמה אישית למכשיר האופטימלי, כך השיער שלכם לא ייפגע.

 

כיצד בוחרים במחליק שיער איכותי?

כדי לרכוש מחליק שיער טוב לא צריך להוציא הרבה כסף אלא לבחור בדגם בעל מוניטין ומומלץ. רצוי לבחור במכשיר יעיל לתלתול והחלקה שיש לו טווח טמפרטורה נרחב ושיהיה נוח לשימוש. כלומר, המכשיר צריך להתמודד עם כל משימה ולהתאים לטיפוח כל סוג שיער על מנת שיבצע החלקה, שיער גלי או סלסול. ישנם דגמים בעלי לוחות קרמיים המגנים על השיער מנזקים מאחר והם עשויים רק מקרמיקה.

באיזו טמפרטורה להשתמש?

כדאי להתאים את עוצמת החום לסוג השיער. אם מדובר על שיער דק וחלק מומלץ להשתמש במחליק ולכוון לטמפרטורה נמוכה. לעומת זאת, לשיער עבה יש לווסת לטמפרטורה גבוהה יותר וכך לשלוט בחום כדי לא לגרום נזק לשיער. בנוסף, על מנת לקצר זמנים חשוב לבחור במכשיר שמתחמם תוך 10 שניות עם דרגות חום שונות. כחלק מנקיטת אמצעי זהירות חשוב שגם יהיה לו מנגנון כיבוי אוטומטי ומספיק זיכרון כדי לזכור מה הטמפרטורה אליה מכוונים מבלי שתצטרכו לכוון אותה בכל פעם מחדש. תתפלאו אך יש כאלו דגמים משוכללים עם זיכרון.

אחריות על המכשיר

כאשר רוכשים מחליק שיער חשוב לקבל עליו אחריות לפחות לשנה. ככל שהאחריות תהיה ליותר זמן, כך תדעו שמדובר במכשיר איכותי שלא נוטה להתקלקל, גם אם המחיר שלו יקר יותר בזכות האחריות. חשוב לדעת שכדי להחליק את השיער בכל בוקר צריך רק 3 דקות ולכן מכשיר שהביצועים שלו ארוכים יותר פחות ישרת את המטרות שלכן. לפיכך, מומלץ למצוא דגם שפיזור החום שלו שווה ויש עליו אחריות.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות