עוברים לבית פרטי ובחרתם להוסיף תריס חשמלי? כדאי שתשקיעו גם במנוע שלו!

אם אתם עוברים לבית פרטי שאתם בונים עבור עצמכם, ייתכן מאוד שתבחרו להתקין תריסים חשמליים. זו היא בחירה מצוינת! אבל לפני שאתם עושים V על נקודה זו וממשיכים הלאה בתכנון בית חלומותיכם, כדאי להשקיע עוד קצת מחשבה, ברכיב אחד ספציפי של תריסים אלה: המנוע. מדוע? התובנות שנציג במאמר זה עשויות לחסוך לכם גם כסף וגם טרחה ועוגמת נפש.

חשיבות המנוע

מוצרים חשמליים יכולים להקל על חיי היום יום שלנו. כך גם כיום לגבי תריסים חשמליים ובכלל הפעלה חשמלית של מגוון רכיבים בבית המודרני. סוככים, שערים, פרגולות, וילונות וכמובן גם תריסים. אכן, התריסים הם אלמנט בולט במיוחד בבתים ישראליים, בין השאר בהשפעת השמש העזה במחוזותינו. כאשר מוסיפים להם הפעלה חשמלית, הדבר פותח קשת חדשה של אפשרויות ומציג רמה מרבית של נוחות הפעלה. מה דרוש לשם כך? בעיקר מנוע. מעשית, תוכלו למצוא מנוע לתריס חשמלי אצל somfy, שהיא חברה בולטת במיוחד לתחום מוצרי "הבית החכם". מנועים אלה משתלבים בקלות, במגוון סוגי התריסים שנפוצים בארץ, בכל הגדלים שתחפשו. ברגע שיש מנוע חשמלי לתריס, הוא ניתן להפעלה גם ידנית, גם חשמלית דרך מפסק, גם מרחוק דרך שלט וגם דרך מערכת בית חכם.

 

 

החישוב הכספי הפשוט

אין ספק – לא זול לבנות בית פרטי. באופן טבעי מחפשים דרכים לצמצם את ההוצאות על כך. אך כאן עולה היבט חשוב מאוד, שכדאי ומשתלם לשים אליו לב: הנקודה שבה חסכון יתר, בא על חשבון האיכות. מאחר שאנו מדברים על תריסים חשמליים, בואו נדגים זאת סביב מוצרים כאלה: נאמר שאתם מחליטים לרכוש כמה תריסים חשמליים ולשלב אותם במבנה, באופן הנסתר ביותר שמתאפשר. זה אומר שאת הארגזים שלתוכם התריסים ייגללו ואת המנועים, תמקמו בתוך הקירות ותסתירו באמצעות גבס. כל זה בוודאי יראה טוב. כעת תוכלו לחסוך עוד כמה שקלים, בכך שתרכשו מנועים זולים במיוחד. אולי תוצרת סין. אבל האם זה משתלם? מנוע באיכות נמוכה, הוא גם מנוע עם סיכוי גבוה מהרגיל להתקלקל. מה תעשו במקרה כזה? אפילו בכדי להגיע אל המנוע לשם בדיקה ישירה שלו, יהיה צורך לפרק את כל הסיפור. כמובן, בהמשך, יהיה צורך לתקן וסדר מחדש את מה שפירקתם, באופן אסתטי. כל אלה תהליכי עבודה של בעלי מקצוע, שאינם זולים. האם זה שווה את הפרש המחיר, בין מנוע איכותי למנוע הזול שקניתם? שלא לדבר על הטרחה ועוגמת הנפש. לכן, כדאי ללכת מראש על מוצרי איכות, בבניית הבית בכלל וגם בהחלט בנושא תריסים ומנועים עבורם.

היתרון המקומי

אוקיי, אז איך מבטיחים, שאנחנו רוכשים מנוע איכותי לתריס? ראשית, אם תרכשו מנוע של סומפי, תדעו שאתם הולכים על איכות. תוכלו למצוא מנועים כאלה, אצל ארבעת המפיצים של חברה זו בישראל. יותר מכך – ברכישה מגורמים מקומיים כאלה, אתם יודעים שיש לכם למי לפנות בכל שאלה או בירור טכני. בוודאי במקרים של חשד לתקלות. אם נחשוב לרגע שוב מנקודת מוצא של מבט על, בבית פרטי שבונים לפי התכנון שלכם, ישנם אינספור פריטים כאלה ואחרים. לא רק תריסים. האם מתאים לכם, שבכל תקלה או סיבוך, תצטרכו להתחיל לחפש עם מי לדבר? להתחיל להתכתב באימיילים, עם ספקים מהם רכשתם באינטרנט? שיעשו בירורים מול המפעל בסין? שאתם בטח ובטח ש"לא מעניינים את הסבתא שלו”? עם ספק מקומי, יש לכם כתובת מקצועית זמינה ואמינה.

לסיכום

השקעה חד פעמית בתריסים איכותיים, עם מנוע איכותי, תספק לכם "ראש שקט" לאורך זמן. לכן, זו היא בהחלט הגישה העדיפה והמומלצת.

נגישות