עמותת אחינועם: הכירו את העמותה בראשות האחים איל, משה ורפי אדרעי שעושה הכול למען עתיד החברה בישראל

עמותת אחינועם אותה הקימו האחים איל אדרעי, משה אדרעי וכן משה אדרעי פועלת מאז שנת 2018 לטובת העתיד של מדינת ישראל, באמצעות קידום של שורת תוכניות חברתיות ופרוצות דרך המתבצעות בפריסה ארצית ועתידות להתרחב גם לערים נוספות, כחלק מהבנה כי העשייה החברתית היא חלק מהותי מצמצום פערים  וכן יצירה של מערך המספק לכל תלמיד ותלמידה במדינת ישראל את היכולת להצליח, ובגדול. מהן הפעילויות אותן מקדמת העמותה? להלן כל הפרטים.

שיפוץ ספריות בעיר צפת וקידום של חינוך מוזיקלי

פיילוט שהתחיל בעיר צפת ממשיך לערים נוספות, כאשר במסגרת התוכנית הזו קידמו המייסדים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי אשר נולדו וגדלו בעיר צפת פרויקט שבמסגרתו ביחד עם מתנדבים שיפצו את הספרייה של העיר וכן בשיתוף פעולה עם גורמי החינוך, כחלק מהבנה כי תשתית חינוכית היא חלק בלתי נפרד מצמצום הפערים וכן יצירה של מערך חינוך איכותי. לאור ההצלחה, החליטו המייסדים להמשיך את התוכנית גם לערים נוספות. תוכנית זו מצטרפת לתוכנית נוספת אותה מקדמת העמותה ובמסגרתה מקדמים המייסדים חלוקה של מחשבים במסגרת תוכנית לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה. הפרויקט הזה התחיל בזמן מגפת הקורונה, וזאת בעקבות פניות רבות אותם קיבלו בעמותה ממשפחות שנאלצו לפנות לעזרה בעקבות מחסור במחשבים.

העמותה החליטה להרים את הכפפה ולספק לאותם תלמידים ומשפחות מחשבים שנאספו מהציבור, כאשר במסגרת התוכנית הזו הצליחה העמותה בזכות המתנדבים הרבים וכן ההירתמות של הציבור לתרום מעל ל-25,000 מחשבים. לאור ההצלחה תוכנית זו נמשכת גם בימים אלו ממש, כחלק מדאגה לעתיד של החברה בישראל וליכולת של כל אזרח לספק מחשוב, כחלק ממגמה של מעבר ללמידה המתבצעת מרחוק ובאמצעות מחשוב.

 

 

תמיכה בנוער בסיכון על ידי קידום של תוכנית ליווי ארוכת טווח

תוכנית נוספת שזוכה לתמיכה גורפת היא תוכנית סיוע המבוססת על ליווי ארוך טווח אותו מספקת העמותה לתלמידים ותלמידות בגיל התיכון שמוגדרים כנוער בסיכון אך אינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי מקדמים את התוכנית הזו בשורה של ערים ברחבי הארץ, כל זאת כחלק ממאמץ ליצור מענה שיגיע לידי ביטוי ביכולת להתגבר על מכשולים וקשיים ובהתאם לכך גם להוביל להצלחה שתגיע לידי ביטוי בהעלאת הסיכויים לצמצום הפערים  וכן יצירה של מערך תומך שיוביל את אותם בני נוער להגשמה עצמית, הן ביכולת להשלים את הלימודים התיכוניים ולקבל תעודת בגרות מלאה והן בהשתלבות בחברה שמגיעה לידי ביטוי בהגדלת הסיכויים להתקבל ליחידות מובחרות בצבא וכן תפקידי קצונה, ובהמשך גם קבלה למוסדות השכלה גבוהה וכן השתלבות בשוק התעסוקה, בתפקידים בכירים. השמיים הם הגבול מבחינת המייסדים כמו גם המתנדבים, ועדות לכך ניתן למצוא בעבודה הרבה שנעשית מתוך מטרה לקדם את התוכנית הזו בשורה של ערים בכל רחבי הארץ.

לסיכום

עמותת אחינועם אותה הקימו האחים לבית משפחת אדרעי היא עמותה חשובה שרואה בפעילות חברתית כחלק מהותי ממטרה ברורה – קידום דור העתיד של מדינת ישראל, כחלק מהבנה כי באמצעות סיוע ותמיכה ניתן יהיה להוביל ליצירה של שינוי בשטח. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא מידע נוסף אודות פרויקטים נוספים כמו למשל תוכנית קידום המיועדת בעבור בני העדה האתיופית, תוכנית ליווי ארוכת טווח בפריפריה וכן תוכניות נוספות שהופכות את העמותה לבעלת חשיבות חברתית, ערכית וארצית.

נגישות