מה הקשר בין בננה לעור הפנים שלנו?

זה לא סוד שבננה נחשבת לאחד מהפירות האהובים ביותר בישראל, ולא בכדי. הטעם המתקתק לצד הצבע הצהוב הפך את הבננה לחלק בלתי נפרד מהמזווה של כל בית בישראל, אולם האם ידעתם כי מעבר להיבט הבריאותי, לבננה יש גם השפעות קוסמטיות דרמטיות על עור הפנים? למעשה, הפרי האהוב הזה יכול להפוך לחלק בלתי נפרד משגרת הטיפוח, וזאת בשל הסגולות המיוחסות לקליפת הבננה כמו גם לבשר עצמו, לטובת טיפול באקנה, כתמים בעור ואפילו קמטים.

קליפת הבננה – בעלת השפעה מיטבית על עור הפנים

קליפת הבננה נחשבת מזה שנים רבות לבעלת סגולות בריאותיות חזקות, כאשר עוד בימי קדם נהוג היה להשתמש בקליפה לטובת טיפול בדלקות וחתכים. לבננות יש השפעה רבה על גופנו והיא בעלת חשיבות עצומה מבחינה בריאותית, אבל לא פחות מזה גם מבחינה קוסמטית. בשנים האחרונות קליפת הבננה הפכה לחלק בלתי נפרד מעולם האסתטיקה והביוטי, וזאת בזכות מחקרים שמצאו כי בקליפה ישנם ריכוז גבוה מאוד של ויטמין A, B ו E נוסף לחומרים אנטיספטיים שמשפיעים בצורה משמעותית על המרקם של עור הפנים. בנוסף לכך, בקליפה עצמה נוגדי חמצון חזקים שיכולים לסייע מאוד לטובת התמודדות עם מצב של התפרצות אקנה או מצב של עור יבש, ועל כן ניתן בהחלט להשתמש בקליפה לטובת יצירת פילינג טבעי שמוביל לסילוק של השומן העודף מעור הפנים ובהתאם לכך גם יצירה של עור רענן.

שימוש בבנה לטובת יצירה של מסכות ביתיות

כאמור, מאחר והבננה מכילה נוגדי חמצון גבוהים כמו עמילן, ניתן להשתמש בה ליצירה של מסכות ביתיות לטובת ריענון עור הפנים וכן להימנע מהצטברות של שומן אשר יוצר פצעים וגירוי בעור. שילוב של בשר הבננה ביחד עם כורכום (תבלין אנטי בקטריאלי) יכול לסייע לטובת הפחתה של אדמומיות בעור וגם לחיסול חיידקים המצויים על פני העור ואשר משפיעים מאוד על המראה. זאת ועוד, מאחר ולבננה יש ריכוז גבוה מאוד של יסוד האשלגן אפשר להשתמש בה לטובת הרגעה של העור ביחד עם חומרים נוספים כמו קמח שקדים.

מה הקשר בין בננה לעור הפנים שלנו?

הבהרה של כתמי גיל ופיגמנטציה

לבננה מיוחסות סגולות גם בכל הקשור להבהרה של כתמי גיל והתמודדות עם פיגמנטציה, וזאת בשל הריכוז הגבוה של ויטמינים ואשלגן. באמצעות הכנת מסכה ביתית הכוללת חצי בננה בשלה ומיץ לימון, שידוע בסגולות המצוינות שלו בכל הקשור להבהרה, אפשר לנסות לטפל בהבהרת העור. כאשר היום על המדפים ניתן גם למצוא סרומים כמו גם מסכות ייעודיות המורכבות לא רק מחומרים פעילים שכולנו מכירים אלא גם מריכוז גבוה של בננות. מדובר במוצר טבעי לחלוטין שיכול בהחלט לסייע לטובת התמודדות עם נזקי הגיל, כל זאת בזכות נוגדי החמצון הגבוהים המצויים בתוך הקליפה כמו גם בבננה עצמה.

לסיכום

עולם הקוסמטיקה אימץ בחום את הבננה כחלק בלתי נפרד מיצירה של תהליך של שמירה על עור רענן, צעיר ובריא. האשלגן הגבוה לצד נוגדי חמצון כמו גם ויטמנים הם אלו שהפכו את הבננה לחומר גלם מוביל מאוד שנמצא גם בשורה של מחקרים כבעל השפעה ישירה על עור הפנים, כאשר עדות לכך ניתן למצוא גם בתגובות מהללות מצד נשים שהתנסו בשימוש בבננה לטובת מסכות וסרומים ודיווחו על שינוי לטובה. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי אין מדובר בתרופת קסם שיכולה להתמודד עם מחלות עור ופצעים, ועל כן התייעצות עם רופא עור היא חיונית.

נגישות