גם צעירים חייבים להכיר: כל מה שצריך לדעת על הגשת תביעת סיעוד

אם אתם כאן, סביר להניח שאתם יודעים להעריך סטורי טוב, לעדכן את דף האינסטגרם, מודעים לצבעים ששולטים העונה, עוקבים בשקיקה אחר התצוגה של האמנית יאיוי קוסמה שהגיעה לארץ ואף מתחילים לאסוף למדף החורף פריטי אופנה שהם בגדר חובה. עם זאת, מה שכנראה אינכם יודעים, זה שלאחרונה נהייה אופנתי לעשות ביטוח סיעודי דרך קבוצות וקופות החולים, אם כי ברגע האמת, אף גוף אינו ממהר להעביר פיצויים. מדוע זה רלוונטי עבורכם ומה מוטב לדעת בנושא כבר עתה כאשר עדיין צעירים ובריאים? זה עומד להפתיע אותכם!

להיות סיעודי זה לא זול

אולי עוד לא עשיתם, אך אם תתחילו לשאול חברים, תגלו שלרבים יש ביטוח סיעודי. אז נכון שהרבה יותר מהנה לדבר על אביזרי אופנה, מעצבים, מרקמים וגזרות, אך יש לדעת מתי לעצור ולחשוב כמה שנים קדימה. ביטוח סיעודי נועד להעניק פיצויים גבוהים שיסייעו להחזיק מטפל צמוד, וזאת עבור מצב שבו נהיים סיעודיים. מה זה אומר? מצב סיעודי מוגדר כאי יכולת לבצע את אחת מששת הפעולות הבאות: אכילה, מקלחת, מעבר מישיבה לעמידה, הליכה ושליטה על הסוגרים. מצבים שכאלו לרוב אינם מתרחשים לפני גיל 65, אך די בתאונה מצערת או במחלה קשה, כדי להגיע לידי כך. עוד ראוי לדעת שהרבה פעמים ברגע האמת מגלים שביטוח לאומי וחברות הביטוח אינם ממהרים להעביר פיצויים, ועל כן הכרחי להכיר המלצה אחת חשובה: ברגע האמת אל תוותרו ופנו לעורך דין לתביעות סיעוד. בהמשך המאמר הסיבות העיקריות לעשות זאת.

מקבלים תמיכה מקצועית

יש להבין שמצב סיעודי מצריך טיפול מקצועי צמוד, ופה ניתן למצוא שהעלויות נעות הין 7,000 ל13,000 ש"ח מדי חודש. מכאן שאם לא רוצים ליפול כנטל כלכלי על בן/ת הזוג (או על המשפחה), ובמקביל נדהמים לגלות שלמרות שנהגתם באחריות הפיצוי המובטח אינו מועבר, יש לדעת להשיב מלחמה. מכאן שגם אם אתם בעיקר מבינים בסטייל ואופנה, עדיין ניתן להשיב מלחמה. כל שצריך לעשות זה לפנות לעורך דין שבקיא בתביעות סיעוד ולהתייעץ עמו. ברגע שעו"ד בודק את המשתנים, בוחן את תנאי הפוליסה ופוסק שיש טעם לתבוע, אתם יכולים להיות רגועים שבמערכה הזו אתם ככול הנראה יוצאים מנצחים.

גם צעירים חייבים להכיר: כל מה שצריך לדעת על הגשת תביעת סיעוד

התנהלות תקינה בעת הפעלת הביטוח

אין ספק שחבירה לעו"ד דין שבקיא בתביעות סיעוד תסגור עבורכם את הפינה, אך טרם מגיעים לידי כך, יש כמה טיפים שעשויים להטיב את אופי ההתנהלות. מה אם כן נדרשים לעשות? ראשית נציין שאם מבקשים לתבוע בגין תשישות נפש, מוטב לעבור אצל רופא מומחה, וזאת כדי שלא תחתמו על מסמכים כאשר אינכם כשירים מנטלית. כמו כן, מוטב להגיע ערוכים עם סך המסמכים הרלוונטיים, ואם ניתן, כ3 שנים אחורה. לאחר שמסיימים שלב זה, יש לסדר הכול באופן כרונולוגי ולהוציא חומר שאינו בהכרח רלוונטי. עוד נציין שטרם מגישים תביעה, מומלץ ביותר לעבור מחדש על תנאי הפוליסה, וזאת כדי לשים לב איזה מידע מבליטים, על מה מוטב שלא לדבר, ובאופן כללי כדי להיות בטוחים שהצדק בצד שלכם, במיוחד כשעומדים לנסות להוכיח לכם אחרת.

כל שצריך לעשות

לסיכום נציין שביטוח סיעודי בהחלט חשוב, ולמרות שאין זה אופנתי לדבר על כך, כן חשוב לדעת שברגע האמת יש לעבור בדיקה רפואית, לאסוף מסמכים ולהבין מהן בדיוק סך הזכויות מטעם הביטוח. בהנחה שעושים כל זאת, אך עדיין חברת הביטוח (או ביטוח לאומי) מערימים קשיים, יש להוציא את הקלף המנצח – להשיג ייצוג מקצועי של עורך דין מנוסה בתחום. מה עתה? בודקים שיש ביטוח סיעודי, זוכרים שברגע האמת ייצוג מקצועי הכרחי וחוזרים להתעדכן בטרנד האופנתי.

נגישות