עיצוב גינה: עקרונות הזהב שיעזרו לכם לעצב כמו מקצוענים

עיצוב גינה

אחד האזורים החשובים ביותר בכל בית הוא כמובן אזור הגינה. מדובר באזור שמאפשר לכם להירגע ולנוח לאחר יום עבודה ארוך או לארח חברים ובני משפחה שמגיעים. כאשר מתחילים לעצב את הגינה, יש כמה אלמנטים חשובים שעליהם צריך לתת את הדעת, וזאת מתוך מטרה ליצור גינה פרקטית אבל גם כזו שתהיה מעוצבת. בשביל לסייע לכם לבצע את התהליך בצורה נכונה, להלן מספר עקרונות זהב שיעזרו לכם לעצב את הגינה שלכם – ממש כמו מקצוענים:

תכנון ראשוני

השלב הראשון בתהליך העיצוב הוא לבצע תכנון ראשוני של הגינה, בהתאם לגודל ולצרכים שלכם. תכנון זה צריך לקחת בחשבון את הריהוט, צמחייה כמו גם אביזרי תאורה המהווים חלק בלתי נפרד מתהליך העיצוב הסופי. האם עלתה לכם השאלה איך לעצב גינה? ובכן, שלב זה הוא שלב בסיסי שכל אחד צריך לבצע מתוך מטרה להימנע מהוצאה כספית שלא תגלם את החזון העיצובי שלכם. על כן, לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה של ריהוט, צמחייה ואקססוריז, צריך קודם כל לבצע מדידה מדויקת של הגינה ולאחר מכן לחלק אותה לאזורים – אזור מנוחה ורביצה, אזור פעילות וכן הלאה. התכנון הראשוני הוא זה שיתרום לכך כי העיצוב הסופי של הגינה יהיה אפקטיבי אבל גם חסכוני, וזאת מתוך הבנה כי החלוקה והתכנון הם הבסיס ליצירת עיצוב מנצח שמשרת את המטרות שלכם.

בחירת סגנון עיצוב

הגינה בבית מהווה חלק בלתי נפרד מהעיצוב הכללי של הבית, ועל כן בדיוק כמו שאתם מעצבים את הסלון או חדר השינה בהתבסס על סגנון עיצוב אליו אתם מתחברים. סגנונות העיצוב הנפוצים בכל הקשור לגינות כוללים בין היתר עיצוב ים תיכוני המבוסס על שימוש בעץ צבעי כמו גם בריכת נוי לצד גינה בעיצוב טרופי שמעניקה תחושה של גן עדן פרטי בזכות שימוש בצמחייה צפופה בשילוב של טרסות המעניקות גם יכולת לשבת בגינה בכל עונות השנה, מבלי לחשוש מפני מזג האוויר. סגנון נוסף הוא סגנון יווני שהולך ותופס תאוצה וזאת בשל השימוש באלמנטים כמו ריהוט עשוי ראטן וכן שמשייה עשויה קש טבעי. בשביל להיות מדויקים מבחינת הבחירה, רצוי לבנות לכם לוח השראה כמו גם לשוטט ברשתות החברתיות המהוות כר ידע ממנו ניתן לשאוב השראה לטובת יצירת עיצוב מנצח שישלים בצורה מושלמת את העיצוב הכללי של הבית, והגינה בפרט.

שימוש בתאורת גן

חלק מהותי בתהליך של העיצוב הוא כמובן תאורת גן – שהיא אקססוריז שעושה את כל ההבדל. לא משנה כמה תשקיעו בעיצוב הגינה, אם אין לכם אביזרי תאורה כמו תאורת נוי שבעזרתה אפשר ליצור פוקוס דרמטי על הצמחייה או תאורת מבנה שתפקידה הוא להדגיש את העיצוב הכללי של הגינה, היכולת שלכם ליצור גינה מושלמת ופרקטית פוחת באופן משמעותי. על מנת לבצע בחירה נכונה חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום, כל זאת מתוך מטרה להפוך את הגינה שלכם לגינה מוארת המשמשת אתכם לא רק באור היום אלא גם בשעות החשכה.

רכישת ריהוט גן

האלמנט החשוב ביותר בתהליך העיצוב הוא כמובן ריהוט הגן. ריהוט הגן אותו אתם בוחרים צריך להיות עמיד מפני מזג האוויר, ועל כן אל תתפתו לבצע רכישה של ריהוט יפה אבל לא פרקטי מבחינת השימוש. כיום ניתן לבצע בקלות השוואת מחירים בין ספקים שונים ולקבל ריהוט הכולל בין היתר ספות, כורסאות ואפילו ערסל במחירים מצוינים ובהתאם לתקציב שלכם. היצמדות לתקציב אותו קבעתם מראש לצד השוואת מחירים היא זו שיכולה להבטיח כי הכסף שלכם מושקע בחוכמה וכי אתם מקבלים ריהוט איכותי שיישמר למשך זמן רב כמו גם ישתלב בצורה מושלמת עם הקו העיצובי אותו בחרתם.

רכישת ציוד מקצועי לטובת תחזוקה

לאחר שהשקעתם לא מעט זמן בעיצוב ורכישה של ריהוט ואביזרים, השלב הבא הוא לחשוב על אלמנט התחזוקה. גינה צריך לתחזק באופן קבוע, ובמידה ואתם רוצים לחסוך בעלויות של בעלי מקצוע תוכלו לעשות זאת בעצמכם באמצעות רכישה של כלי גינון כמו מכסחת דשא, מפוח שבעזרתם ניתן לשמור על הגינה מטופחת ויפה לאורך זמן.

לסיכום, באמצעות עקרונות הזהב אותם הצגנו לכם כאן גם אתם תוכלו ליצור גינה יוקרתית, מעוצבת ופרקטית.

נגישות