חברות אופנה – שיפור חווית המשתמש של האתר שלכן יכול לעזור למכירות!

חוויית משתמש היא לא דבר זר לעולם האופנה. מייד נסביר למה כוונתנו. אך מה לגבי חוויית המשתמש בשימוש בשירותי האתר שלכם? נקודה זו היא בין הדברים שנלקחים בחשבון בהקמת אתר, אבל מאלה שעשויים קצת "ליפול בין הכיסאות" בין הפרטים הרבים שיש לטפל בהם. שגיאה גדולה! מדוע? מאחר שחוויית המשתמש היא מפתח חשוב לקידום מכירות.

מה מקדם את חוויית המשתמש?

האינטראקציה של גולש עם אתר האופנה שלכם, עשויה להיות ברמות שונות של חוויה. הדבר אמנם במידת מה אישי וסובייקטיבי, אך לא לגמרי. לדוגמה: אם כמה וכמה גולשים בכל יום מתלוננים שהאתר שלכם מבלבל באופן מסוים, זו חווית משתמש גרועה. אם הגולש לא יכול להגיע בקלות למידע שחשוב לו, כמו פרטי קשר, זו חוויית משתמש גרועה. היבט נוסף לכך, הוא נושא ביצועי האתר. בכדי שכל זאת לא ייפול בין הכיסאות, חשוב שכל העוסקים באתר יהיו מודעים לנושא. מתכנני ומעצבי האתר, מי שמקים אותו בפועל וגם מי שעוסקים בתפעולו השוטף. הדבר מתבטא גם בתכנון ובמימוש התשתיות שעליהן האתר יפעל. בעיקר בשרת אשר עליו האתר "יתארח". באמצעות Virtual Private Server, ניתן לספק לכך מענה מצוין. מעשית, שכירת שירות שרת VPS וירטואלי בענן, תסייע לקדם ביצועים מיטביים של האתר. מדובר על שרת לשימושכם בלבד, אך כזה שניגשים אליו מרחוק (הוא נמצא "בענן"). שרת VPS מותקן על שרת פיזי, אך הוא למעשה מוגדר בתוכנה (מכאן המילה “וירטואלי”). שרת כזה, מיוחד ביכולתו להתאמה מיטבית לדרישות משאבים משתנות. כך שלא משנה מה העומס על האתר, הוא יעמוד בכך. יש דברים נוספים רבים שמשפיעים על חוויית המשתמש, כגון איכות צילומי המוצרים באתר. אך אם האתר לא זמין או שביצועיו אינם אופטימליים בגלל שרת תקול, הדבר בוודאי יהווה גול עצמי.

 

 

כמה מילים על החשיבות

חוויית משתמש מיטבית איננה סתם עניין שנחמד שיהיה, אלא באתר מכירות היא עשויה ליצור הבדל דרמטי בהיקפי המכירות. כידוע, המתחרים שלכם נמצאים רק "במרחק קליק עכבר בודד" מהלקוח הפוטנציאלי. כך שמוטב שאתרכם יתפקד היטב. למעשה, מי שרציני לגבי מסחר מקוון, כולל בתחום האופנה, יתעמק בנושא היטב ויבטיח שהוא מכוסה מכל היבט. כולל היבט השרתים. רצוי לתכנן זאת מראש, לשים לב לכך היטב בהקמת האתר וגם למדוד את הדברים בבירור בהמשך, תוך כדי הפעלתו. ההיבטים לכך, כפי שהבנתם עד כאן, רבים למדי. עם זאת, בכל הנוגע לשרתים לפחות, קל למדוד את הדברים במדויק. זמינות האתר או מהירות טעינת עמודים שונים בו, יהיו דבר שתוכלו לכמת בצורה מדויקת, לכוון ליעדים רצויים ובהחלט להשיג זאת.

תועלות נוספות

שרתי VPS בענן מציעים תועלות נוספות, בהן:

  • מגוון תועלות כספיות – מדובר בשירותי ענן ויש לכך השלכות כספיות משמעותיות. למעשה, ההיבט הכספי רחב וחשוב כל כך, שכדאי להתעמק בו בנפרד. בתמצית, יש כאן מעבר ממודל של בעלות על ציוד מחשוב פנימי בעסק, לשכירה של שירותי מחשוב מרוחקים. בכך, מצמצמים בבת אחת, גם את הצורך במקום עבור הציוד, בצוות שיטפל בו, בטיפול השוטף, עלויות שדרוג, תיקונים, החלפה ועוד.
  • פינוי משאבים – את המשאבים שחסכתם לעצמכם בעזרת שרתים אלה, תוכלו להפנות כמובן למטרות חשובות אחרות.
  • גמישות – יכולת קלה להתחיל שימוש בשרתים אלה, לנהל אותם ולשנות את אופן השימוש, להפסיק שימוש זמנית.
  • מגוון שימושים נוספים – יכולת להשתמש בהם למטרות נוספות מלבד אירוח האתר.

לסיכום

מומלץ לעשות את הדבר הנכון עבורכם ועבור האתר שלכם – להבטיח שהוא מספק חוויית שימוש מיטבית ובכך, להבטיח את מיצוי פוטנציאל המכירות שלו.

נגישות