מהטיפולים הפלסטיים המבוקשים ביותר: הכול על הקטנת חזה

חזה גדול טומן בחובו בעייתיות אצל חלק מהנשים, והפתרון אליו רוב הנשים פונות הינו ניתוח להקטנת חזה. זהו ניתוח שצבר פופולאריות בשנים האחרונות, והוא מסייע לנשים רבות לשפר את מראה החזה שלהן ולהתאים אותו לצרכים ולרצונות שלהן. מהם הגורמים העיקריים לביצוע ניתוח הקטנת חזה? כיצד ניתוח זה מתבצע, ומהו אופן ההחלמה ממנו? כל התשובות ומידע נוסף במאמר שלפניכם.

הגורמים לביצוע ניתוח הקטנת חזה

בשנים האחרונות חלה עלייה בשיעור הנשים שבוחרות לבצע ניתוח הקטנת חזה. לרוב ניתוח זה מבוצע לאחר שהגוף מסיים להתפתח, בסביבות גיל 18, אך ישנם מקרים חריגים של נערות אשר איכות חייהן נפגעת עקב השדיים הגדולים מבחינה פיזית ונפשית, בהם אפשר לשקול לבצע את הליך זה. הסיבות לביצוע ניתוח זה כוללות:

  • כאבים ובעיות אורטופדיות – שדיים גדולים עלולים לגרום לכאבים ולאי נוחות. נשים עם חזה גדול לרוב מדווחות על כאבים בגב, בכתפיים, בצוואר ובאזורים נוספים בגוף, בעיות ביציבה, כאבי שרירים ומפרקים ועוד.
  • עור רגיש ומגורה – אזור הכפל התחתון בשדיים הינו בעל נטייה להזדהם יותר מאזורים אחרים בגוף, לכן נשים עם שדיים גדולים עשויות להתמודד עם פריחה וגירויים בעור באופן תדיר ומתמשך.
  • בעיות עם החזייה – החזייה עלולה לגרום לבעיות לא רצויות בלבישה ממושכת בטווח הארוך בקרב נשים בעלות חזה גדול. חלק מהנשים מתלוננות גם על חריצים בולטים באזור הכתפיים כתוצאה משימוש קבוע בחזייה.
  • חזה נפול – צניחת שדיים הינה תופעה נפוצה בקרב נשים בעלות חזה גדול, אשר נגרמת בשל חוסר יכולת של העור לתמוך בשד כתוצאה ממתיחה ממושכת שלו לאורך השנים.

אופן ביצוע ניתוח להקטנת חזה

ניתוח להקטנת חזה מתבצע בהרדמה כללית ונמשך בין שעתיים לשלוש שעות. בדרך כלל הניתוח מתבצע באמצעות חתך סביב הפטמה והעטרה וחתך נוסף מהעטרה עד לקפל התת שדי. במהלך הניתוח המנתח מסיר רקמות שומן, שד ועור עודפות, מעצב את השדיים לקבלת מראה יציב, מורם ומוצק וכן ממקם את הפטמה והעטרה במקומן החדש.

בתום הניתוח נחבשים השדיים בפלסטרים מיוחדים, המסייעים לצלקות להשתקם ואוטמים את הפצע הניתוחי. בנוסף, הרופא תופר את הפצעים הניתוחיים באמצעות תפרים סמויים הנספגים מעצמם, ולעיתים משאיר נקזים שיפנו הפרשות דם ונוזלים מאזור הניתוח.

עם סיום הניתוח, המטופלת לובשת חזייה אלסטית-רפואית תומכת, כדי לעזור לשדיים להתמצק בצורתם החדשה ולשמר את תוצאות הניתוח לטווח הארוך.

 

החלמה מניתוח הקטנת חזה

לאחר הניתוח תיתכן תחושת כאב באזור, ולרוב המנתח רושם משככי כאבים כדי להתגבר על כך. אפשר להתקלח כיממה אחרי הניתוח במים פושרים, וכן לחזור לפעילות מתונה מספר ימים לאחר הניתוח.

ההנחיות הכלליות לאחר הניתוח הינן:

  • חשוב להשתמש בחזייה רפואית למשך כחודשיים, כדי לאפשר לשד להחלים בצורה נינוחה ככל האפשר.
  • כדאי לנעול נעלי ספורט בימים שאחרי הניתוח, לתמיכה בגוף ולשיפור היציבה.
  • יש להימנע מגירוי או שפשוף האזור המנותח למשך שלושה שבועות לפחות.
  • אסור לחשוף את השדיים לשמש לאחר הניתוח, שכן קרני השמש מעכבות את תהליך ההחלמה ומזיקות לצלקות, שעלולות להתכהות מחשיפה לשמש.

לסיכום

ניתוח הקטנת חזה מבוצע לרוב בקרב נשים בעלות שדיים גדולים הסובלות מכאבים ובעיות אורתופדיות, עור רגיש ומגורה, בעיות הנגרמות מלבישת חזייה או חזה נפול. במהלך הניתוח מבצעים חתך אחד או יותר דרכו המנתח מסיר רקמות שומן, שד ועור עודפות ומעצב את השדיים לקבלת מראה יציב ומורם. חשוב להקפיד על ההנחיות לאחר הניתוח, לשימור התוצאות לאורך זמן.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות