מהן השיטות הקיימות היום להשתלת שיער?

חווים נשירת שיער ומחפשים פתרון כדי להחזיר את הביטחון וההערכה העצמית שלכם? ייתכן ששמעת על השתלת שיער כאופציה פופולרית להשגת שיער מלא יותר על הראש. עם מספר שיטות הזמינות כיום, כולל השתלת יחידת זקיקים (FUT), מיצוי יחידת זקיקים (FUE), ואפילו השתלת שיער רובוטית, יכול להיות מאתגר לבחור את השיטה המתאימה לכם. במאמר זה, תכירו את כל השיטות להשתלת שיער וכמה טיפים כיצד להתכונן להליך. אז בואו נתחיל!

מהי השתלת שיער?

השתלת שיער היא הליך כירורגי הכולל העברת זקיקי שיער מחלק אחד של הגוף לאזור המקריח או הדליל. הזקיקים נלקחים בדרך כלל מהחלק האחורי או מהצדדים של הקרקפת, שם השיער עמיד בפני התקרחות. הזקיקים המושתלים ממשיכים להצמיח שיער במיקום החדש. השתלת שיער יכולה להיות דרך יעילה לשקם את צמיחת השיער עבור אלה שחוו נשירת שיער עקב גורמים גנטיים, גיל או מצבים רפואיים. זוהי גם אופציה פופולרית לאלה שרוצים לטפל בשיער דליל או נסוג. אפשר לעבור את התהליך בארץ או בחו"ל, אבל אם אתם טסים לחו"ל כדאי שתבדקו מה אתם צריכים כדי להיכנס אל המדינה, כגון ויזה או בדיקת קורונה, ולקבל בה טיפול רפואי.

מהן שיטות השתלת השיער הקיימות כיום?

ישנן כמה שיטות עיקריות להשתלת שיער, ומידע על ההליך יעזור לכם להחליט איזו מתאימה לכם ביותר. הינה השיטות השונות:

השתלת יחידת זקיקים

השתלת יחידת זקיקים היא שיטת להשתלת שיער הכוללת הסרת רצועת קרקפת מהחלק האחורי של הראש, שם השיער הוא העבה ביותר. לאחר מכן, חותכים את הרצועה תחת מיקרוסקופ כדי ליצור יחידות זקיקי שיער בודדות המושתלים באזור המקריח או הדליל. ההשתלה הזו מבוצעת בדרך כלל בהרדמה מקומית ועשויה להימשך מספר שעות. ההליך יכול להשאיר צלקת ליניארית על החלק האחורי של הראש שיכול להיות מכוסה באמצעות השיער שמסביב.

 

 

מיצוי יחידת זקיקים

מיצוי יחידת זקיקים היא שיטה להשתלת שיער הכוללת הסרת זקיקי שיער בודדים מהאזור התורם באמצעות כלי ניקוב קטן, ולאחר מכן, הם מושתלים באזור המקריח או הדליל. התהליך מבוצע בדרך כלל בהרדמה מקומית ועשוי להימשך מספר שעות כמו השיטה להשתלת יחידת זקיקים, בהתאם למספר הזקיקים המושתלים. שלא כמו השיטה הקודמת, השיטה למיצוי יחידת זקיקים אינה משאירה צלקת ליניארית, ובמקום זאת, משאירה צלקות קטנות ועגולות שפחות בולטות למראה.

השתלת שיער רובוטית

השתלת שיער רובוטית היא שיטה חדשה יחסית המשתמשת בזרוע רובוטית לחילוץ זקיקי שיער בודדים מהאזור התורם. הזרוע הרובוטית משתמשת בשילוב של אלגוריתמים ולמידת מכונה כדי לזהות ולחלץ את הזקיקים הטובים ביותר להשתלה. הזרוע הרובוטית מופעלת באמצעות טכנאי מיומן ויכולה לחלץ אלפי זקיקים בהפעלה אחת. הזקיקים שחולצו מושתלים לאחר מכן באזור המקריח או הדליל באמצעות מכשיר כף יד.

כיצד להתכונן להשתלת שיער?

לפני שתעברו השתלת שיער, חשוב להכין את עצמכם פיזית ונפשית. הינה כמה צעדים שתוכלו לנקוט כדי להתכונן להליך:

  • בררו על ההליך: בררו על שיטות השתלת השיער השונות הקיימות, ובחרו את השיטה המתאימה לכם. התייעצו עם המנתח שלכם כדי להבין את הסיכונים והיתרונות של כל שיטה.
  • בחרו מנתח מוסמך: חשוב לבחור מנתח מוסמך ומנוסה לביצוע השתלת השיער שלכם. חפשו מנתח שהוסמך על ידי ועדה מוכרת ובעל רקורד של ניתוחים מוצלחים.
  • הפסיקו לעשן ולשתות אלכוהול: עישון ושתייה עלולים לפגוע בריפוי ולהגביר את הסיכון לסיבוכים במהלך ההליך. חשוב להפסיק לעשן ולשתות לפחות שבועיים לפני ההליך.
  • הימנעו מתרופות מסוימות: תרופות מסוימות, אספירין לדוגמה, עלולות להגביר את הסיכון לדימום במהלך ההליך. חשוב להימנע מתרופות אלה לפחות שבועיים לפני ההליך, ואף תוספים שעשויים להיות בעלי השפעה מדללת דם.
  • שוחחו על ההיסטוריה הרפואית שלכם: הקפידו לדון בהיסטוריה הרפואית שלכם עם המנתח שלכם לפני ההליך. לדוגמה, מצבים רפואיים, אלרגיות ותרופות שאתם נוטלים כרגע.
  • עקבו אחר ההוראות לפני ההליך: המנתח שלכם יספק לכם הוראות ספציפיות שיש לעקוב אחריהן לפני ההליך, כגון חפיפת השיער עם שמפו מיוחד או הימנעות ממזונות מסוימים.
  • ארגנו את הנסיעה: השתלת שיער היא בדרך כלל הליך אשפוז, אך ייתכן שתזדקקו למישהו שיסיע אתכם הביתה לאחר ההליך.

לסיכום

השתלת שיער היא אופציה פופולרית לאלה שרוצים לשקם את קו השיער שלהם ולהשיג ראש מלא יותר בשיער. ישנן מספר שיטות הזמינות כיום, השתלת זקיקי שיער, מיצוי זקיקי שיער והשתלת שיער רובוטית. לכל שיטה יתרונות וחסרונות, וחשוב לבחור את השיטה המתאימה לכם. באמצעות ביצוע השלבים המפורטים, אתם יכולים להכין את עצמכם פיזית ונפשית להליך ולהגדיל את הסיכויים שלכם לתוצאה מוצלחת.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות