טסים לחו"ל? אל תשכחו לעשות בדיקת קורונה

מאז פרוץ מגפת הקורונה בשנת 2020 עולם התיירות חווה טלטלה עזה. למעשה, אם עד לפני פרוץ המגפה עולם התיירות והתעופה היה בנסיקה וזכה לביקוש אדיר מצד הנוסעים, בעקבות המגפה שונו הנהלים ובוטלו עשרות אלפי טיסות בכל רחבי העולם. יחד עם זאת, בעקבות פיתוח של בדיקות מהירות לגילוי הנגיף וכן אחוזי התחסנות גבוהים, ניתן לראות כיצד הנהלים השתנו באופן דרמטי. אם אתם מתכננים לטוס לחו"ל בקרוב, להלן כל מה שצריך לדעת אודות בדיקות קורונה.

בדיקות קורונה – תנאי סף לטיסה

חברות התעופה מיישרות קו עם המדיניות של מדינות רבות בעולם אשר דורשות לבצע בדיקות קורונה טרם הטיסה. למעשה, בדיקות קורונה לטסים הן חובה ובלי בדיקה עדכנית לא תוכלו לעלות על הטיסה או להיכנס למדינה, בין אם מדובר בטיסה לצרכי עסקים או תיירות. נכון להיום הדרישה היא לבצע את הבדיקה כ-48 שעות טרם הטיסה, כאשר הגעת ההגעה לשדה התעופה מומלץ להדפיס את הבדיקות בשביל לסיים את ההליך של הבידוק במהירות וללא עיכובים מיותרים. על מנת לבצע את בדיקת ה PCR, מומלץ לפנות לחברה אשר מתמחה בתחום תוך שימת דגש על בחינה כי הבדיקות מתבצעות בהתאם להוראות משרד הבריאות.

 

 

מדוע חשוב לבצע בדיקת קורונה טרם הטיסה?

בעקבות מגפת הקורונה, העולם השתנה ללא הכר ועדות לכך ניתן למצוא בירידה הדרמטית במספר הטסים במהלך השנתיים החולפות. אחד השינויים הבולטים בעולם התעופה נובע מתוך הרצון של מדינות רבות בעולם להוריד את אחוזי התחלואה ולאתר מראש נשאים של הנגיף, כל זאת דרך ביצוע של בדיקות קורונה PCR או בדיקות אנטיגן מהירות. אם אתם מתכננים  לטוס למשל לתאילנד עם הילדים, חשוב להבין כי הרשויות במדינה נוקטות ביד קשה מאוד בכל הקשור לביצוע של בדיקות הקורונה, עד לכדי הימנעות מוחלטת מכניסה של אזרחים זרים ללא בדיקות עדכניות. על כן, יצירת קשר עם חברה המציעה בדיקות PCR המתורגמת לאנגלית היא חיונית לטובת כניסה למדינות כמו תאילנד, האיחוד האירופי, ארה"ב וכן מדינות רבות בעולם שמיישרות קו לטובת המלחמה בנגיף.

כיצד לבחור חברה מקצועית לביצוע בדיקות?

טרם הטיסה מומלץ לבחון את ההנחיות העדכניות של רשות שדות התעופה וכן ליצור קשר עם חברה מקצועית המתמחה בביצוע של בדיקות PCR. בדיקות PCR הן תנאי לטובת עלייה למטוס, כחלק ממדיניות של הפחתת התחלואה באמצעות בדיקות. מאחר והביקוש לבדיקות הוא גבוה מאוד, ניתן לראות כיצד בשנתיים החולפות הוקמו עשרות חברות אשר מציעות את השירות. חברה מקצועית כמו aidg תאפשר לכם להשקיע את כספכם בחוכמה, ולקבל בתמורה בדיקה המאושרת על ידי משרד הבריאות, כמו גם מתורגמת לשפה האנגלית, כך שניתן יהיה להציג אותה בעת הכניסה למדינת היעד. הבדיקות שאותן מבצעת החברה מפוענחות באמצעות ציוד טכנולוגי מתקדם.

הבדיקה עצמה נעשית על ידי צוות בודקים מומחה שעבר הכשרה מקיפה בתחום. זאת ועוד, החברה מציעה אפשרות לביצוע של הבדיקה בנקודות דגימה בכל רחבי הארץ, כל זאת מתוך מטרה לאפשר לציבור הנוסעים לבצע את הבדיקות ובהתאם לכך להגיע למקום היעד בהתאם לכללים.

לסיכום

רגע לפני הטיסה שלכם, חשוב לבצע בדיקות קורונה לכלל הנוסעים – בין אם מדובר בטיול זוגי, משפחתי או קבוצתי. מדובר בנדבך שצריך להיות בראש סדר מעיניכם במסגרת ההתארגנות לטיסה, כחלק מהבנה כי העולם השתנה וכעת נדרש לבצע את הבדיקות כחלק בלתי נפרד מיצירה של תמהיל טיסה המותאם לעידן פוסט מגפת הקורונה שחוללה שינויים דרמטיים בכל נדבך בחיים, כולל עולם התעופה.

נגישות