מהן יתרונות של משאבת חלב אם ולמה כדאי להשתמש בה?

אחד מהאביזרים הנמכרים ביותר בעבור אימהות טריות היא כמובן משאבת חלב. מדובר במשאבה שעברה שדרוגים משמעותיים מאוד בשנים האחרונות, בשל פיתוח של מכונות מתקדמות המאפשרות לקצר את זמן השאיבה אבל גם להעניק שורה ארוכה של יתרונות, עליהן נפרט כעת.

מהן היתרונות של משאב חלב אם?

אם עד לפני מספר שנים רכישה של משאבת חלב התבצעה רק בחנויות הפיזיות ובמחירים גבוהים למדי, כיום ניתן לבצע רכישה של משאבה איכותיות במחיר נגיש לכל כיס  ועם התאמה אישית לצרכים – בין אם מדובר במשאבה חשמלית או במשאבה ידנית. בעבור אימהות, כדאי להשתמש במשאבה בשל מגוון רחב של יתרונות:

קושי בהנקה

אחד הנושאים המדוברים ביותר בקרב נשים לאחר לידה הוא הקושי של התינוק או האם להתחבר ולהשלים את תהליך היניקה בהתאם לצרכים של תינוק בין יומו. אם התינוק מתקשה להתחבר לפטמה או מתמודד עם בעיה בריאותית, רכישה של משאבת חלב היא אופציה מצוינת המאפשרת להאכיל את התינוק בחלב אם שאוב, דרך בקבוק, וזאת עד שהתינוק יהיה מסוגל לינוק בעצמו. בנוסף, במידה ובמסגרת ההיריון התרחש מצב של רשלנות רפואית שגרמה לנזקים לאם עד לכדי קושי להניק, ניתן בהחלט להיעזר במשאבה לטובת המשך תהליך ההנקה באמצעות חלב אם.

הגדלת כמות החלב

יתרון נוסף לרכישה נובע מתוך היכולת להגדיל את כמות החלב השאוב. מאחר ותהליך ההנקה יוצר פצעים על הפטמה ולעיתים גם כאבים, היכולת להגדיל את הכמות באמצעות שאיבה המתבצעת באופן ידני או חשמלי תאפשר לגרות את השדיים ובהתאם לכך גם לאפשר שאיבה מלאה, וזאת לאור העובדה כי כאשר השד מתרוקן מחלב, היכולת לייצר יותר עולה באופן משמעותי.

 

 

שאיבה בכל מקום

המשאבות החדשות אותן ניתן להזמין דרך האינטרנט הן משאבות קלות לנשיאה המאפשרות לכן כאימהות לבצע את תהליך השאיבה בכל מקום – בין אם אתן בעבודה או במקומות ציבוריים. בעקבות עוצמת שאיבה גבוהה ניתן לקצר את הזמן ובכך ליצור תמהיל המשלב בין האכלת התינוק באופן רציף אבל גם נוחות שמקצרת זמנים, בייחוד בעבור אימהות עסוקות שנדרשות לחזור לעבודה בתום חופשת לידה שיוצרת באופן טבעי שיבוש בשגרת האכלת התינוק, ללא משאבה.

איך לבחור משאבה?

כפי שציינו, לרכישה של משאבת חלב יש יתרונות שעולים על החסרונות – החל מהיכולת לשאוב חלב בעת חזרה לשגרת העבודה והקפאה שלו ועד להגדלת כמות החלב השאובה. על מנת לבצע החלטה נכונה לגבי מכונה, חשוב לדעת כי ישנם לא מעט סוגים של משאבות כמו משאבה חד צדדית, משאבה דו צדדית, משאבה חשמלית וכן משאבה ידנית. הבחירה שלכן כאימהות צריכה להתבסס קודם כל על התחושה האישית, לצד תדירות השאיבות. אם מדובר בתדירות גבוהה, רצוי לבצע רכישה של משאבה חשמלית, אולם צריך לקחת בחשבון כי משאבה חשמלית עלולה לגרום לרעש ועל כן היא פחות מתאימה למקומות עבודה גדולים. ייעוץ וקבלת הכוונה דרך יועצת הנקה הוא המפתח לבחירה מוצלחת של משאבת חלב.

לסיכום

מאז פותחו משאבות החלב הראשונות נרשם זינוק של מאות אחוזים במספר הרכישות, בייחוד לאור הנוחות כמו גם היכולת לבצע את תהליך השאיבה באופן המותאם אישית לכל אם מניקה. עם מחירים נגישים וכן אפשרות לקבל את המשאבה במשלוח מהיר עד הבית, אין ספק כי מדובר בפתרון מצוין בעבור נשים מניקות שרוצות להעניק לתינוק את המזון הטוב ביותר שהוא כמובן חלב אם המומלץ לתינוקות עד גיל חצי שנה, לטובת ההתפתחות הגופנית אך גם קוגניטיבית.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות