בן חדש במשפחה: מה לובשים לברית?

עבור כל זוג הורים יהודים שמלים את בנם, לידה של בן מביאה איתה שמחה והכרת תודה לצד חשש והתרגשות מהטקסים הצפויים כמו זוהר, ברית ופדיון הנהוגים במשפחות רבות. טקס ברית המילה הוא אירוע מרכזי בכל אלו המציין את בריתו של תינוק עם אלוהים.
לצד ההכנות הרבות סביב הטקס עצמו וההזמנות הנשלחות, ישנה החלטה חשובה נוספת שעומדת בפני אם טרייה שרק ילדה והיא: מה ללבוש. מהי ההופעה שתבטא איזון בין כבוד לאירוע, סטייל אישי וכל זה לצד נוחות עם הגוף החדש שחווית הלידה עדיין טרייה בו.
במאמר הבא נעבור ביחד על האפשרויות הקיימות שיגרמו לכן להרגיש בטוחות בבגד שתלבשו, ועדיין להיות מחוברות לחגיגיות האירוע. בואו נתחיל.

טקס ברית המילה

לפני שמתעמקים בבחירת התלבושת, חשוב להבין את המשמעות של ברית מילה. טקס זה מתבצע ביום השמיני לחייו של תינוק, אלא אם כן יש סיבה לדחייה כמו התופעה הנפוצה צהבת תינוקות. ברית המילה מייצגת את כניסתו לברית היהודית של התינוק החדש ואת הקשר בין עם ישראל לאלוהים. במהלך הטקס מכריזים על שמו של התינוק ונהוג כי בני משפחה וחברים מתאספים כדי להשתתף באירוע. אם אתן מתלבטות מה ללבוש בטקס החשוב המרגש הזה, הינה כמה רעיונות שיעזרו לכן להרכיב לוק מושלם:

בחירות קלאסיות ואלגנטיות

  • הגישה המסורתית: למראה על-זמני, שמלה באורך הברך
  • ובצבעים רכים כמו בז', שמנת או פסטל היא תמיד בחירה בטוחה. זו דרך נהדרת להתלבש גם צנוע וגם ובסטייל והיא מתאימה לאירוע רוחני מהסוג הזה. ניתן לשלב שמלה כזו עם תכשיטי פנינה או יהלומים וזוג נעליים בצבע ניטרלי.
  • חליפות ובלייזרים: אם אתן מעדיפות מראה רשמי יותר או מחפשות דרך לטשטש את הבטן אחרי הלידה, שקלו ללבוש חליפת מכנסיים מחויטת או חליפת חצאית עם בלייזר מעל. מראה הצבעים האחיד יצור הארכה של הגוף והבלייזר יעניק קווי אורך באזור הבטן.
  • שמלות מקסי צנועות: שמלות מקסי הן נוחות ומסוגננות והן יוצרות קו אורך מחמיא. בחרי שמלה בצבע אחיד או בדוגמאות עדינות, בשילוב עם צעיף תואם או ג'קט שמבליט את קו המתניים.

 

נוחות היא המפתח

לצד המשמעות הרוחנית של היום הזה, ולמרות שתהיו מוקפות אורחים שבאו במיוחד, היום הזה הוא בעיקר היום שלכן והנוחות שלכן חשובה לא פחות.

  • בחירת בדים: העדיפו בדים נושמים כמו כותנה, משי או פשתן, במיוחד אם הטקס נערך בחודשים חמים יותר. חומרים אלה גם נעימים מאד לעור וגם נותנים מראה אלגנטי ומתוחכם. הקפידו על בחירת צבע הבדים בהתאם לגוון הפנים כדי לקבל לוק כמה שיותר מוקפד ויפה.
  • נעליים: למרות שזה מפתה לנעול את העקבים הטובים ביותר שיש לכן בארון, זכרו שביום הזה אתן מארחות, עומדות הרבה על הרגליים והגוף שלכן אחרי לידה. העדיפו נעליים מסוגננות אך נוחות שיהיו בעלי עקב נמוך או שטוחות לגמרי.
  • אביזרים שימושיים: ביום כזה יהיה ערך נוסף בענידת התכשיטים שקיבלתן בירושה מאימא או סבתא, כדי לתת זרקור על שרשרת הדורות למעמד המרגש.

לסיכום

ברית מילה זה אירוע שהוא מעבר לטקס דתי, יש בו חגיגה של מסורת, אמונה והמשך השושלת היהודית והמשפחתית. ברגעים כאלו של חיבור, בחירה בתלבושת שתשקף את מי שאתן וגם תבטא אלגנטיות, היא בחירה לא קלה בעיקר בימים העייפים של אחרי הלידה.
זכרו כי המטרה שלכן אינה רק אסתטית, היא גם רוחנית במידה מסוימת ויש בה אפשרות לבטא הלך רוח ורגשות. בסופו של דבר אחרי שבחרתן את ההופעה שאתן מרגישות בה הכי נוח, אל תשכחו לקשט את עצמכן עם מה שחשוב באמת – אהבה, התרגשות מהרצף היפה של החיים ואמונה.

נגישות