גם צנוע וגם בסטייל: טיפים לסטיילינג צנוע ויפה

טיפים לסטיילינג צנוע ויפה

מי ששומרת מסורת או דתייה ומקפידה על לבוש צנוע, בוודאי נתקלת מדי פעם בקושי למצוא בגדים צנועים ובסטייל, שכן צו האופנה לעיתים לא מתיישב עם הצניעות. חשוב לדעת שיש מספר עקרונות שעל פיהם יש להתלבש לפי ההלכה, אך חשוב לזכור שכל אחת יכולה לקחת את הלבוש לאן שהיא רוצה ובסופו של דבר להתלבש כראות עיניה ולפי צו מצפונה. במאמר זה נסכם עבורכן את הדגשים החשובים בנוגע ללבוש לפי ההלכה וניתן לכן מספר טיפים ללוק מלא בסטייל.

לפני הכול – קיום מצוות

נכון, צניעות היא חיוב שהוא לעיתים בלתי נפרד מהאישה הדתייה. עם זאת, חשוב לזכור שיש עוד מספר מצוות שחשוב לקיים. כך למשל הפרשת חלה: כל אישה יכולה לבצע את המצווה הזאת לבדה או יחד עם חברות או אחיות. במעמד ההפרשה אפשר לברך ולבקש בקשות. כמו כן, לרבים מהציבור הדתי חשוב להתפלל את תפילות היום או ברכות שונות, כמו ברכת המזון. גם קריאת תהילים יומית יכולה לעשות טוב לנפש וליצור חיבור רוחני. בכל יום כדאי לקרוא את פרקי התהילים של אותו יום. חשוב שתדעו שקריאת תהילים (לצד תפילה) הפכה נגישה ולא חייב לקרוא מתוך סידור דווקא. אלא שאם אתן בדרכים או במקום שאין בו סידור – אפשר להיכנס מהנייד או מהמחשב לאתר כיפה ולמצוא את ספר התהילים לקריאה מקוונת. כך למשל אפשר למצוא באתר קריאת תהילים ליום חמישי ולקרוא אותו ביום חמישי. כעת אפשר לגשת לנושא שהתכנסו אליו: לבוש צנוע ובסטייל.

עקרונות הלבוש הצנוע

ללבוש צנוע לפי ההלכה יש מספר עקרונות. חשוב לציין שההלכה או הדעות השונות יכולות להשתנות מזרם דתי ביהדות למשנהו, וגם בתוך הזרמים השונות יש דעות שונות ועקרונות שונים שעל פיהם מתלבשים. כאן נציין עבורכם את הדברים באופן כללי יותר:

כיסוי ראש

ביהדות אישה נשואה צריכה לכסות את ראשה לאחר שהיא מתחתנת. זה יכול להיות מטפחת, שביס, פאה או אפילו בנדנה או סרט לראש.

חצאית

נשים דתיות לובשות לרוב חצאית שמכסה את הברך, כך שבשיבה או במצבים אחרים, החצאית לא תעלה למעלה ותחשוף יותר. יש דתיות שלובשות מכנסיים רחבים מאוד, שבמבט ראשון נראים כמו חצאית אך הם לא.

חולצות עד המרפק

לפי ההלכה יש ללבוש חולצות שמגיעות עד המרפק או מכסות אותו. אך יש דתיות שלובשות גם חולצות לא פתוחות או עם מחשוף למשל, אך עם שרוול קצר. אם יש חולצות קצרות בבית או גופיות ורוצים ללבוש אותן – אפשר לשים מעל ג'קט או קרדיגן או חולצת בסיס מתחת.

טיפים ללוק מלא בסטייל

אחרי שאנחנו יודעים מהם העקרונות הכללים שיש לשמור עליהם מבחינת לבוש צנוע, נעבור כעת לטיפים שהפכו את ההופעה שלכן למלאה בסטייל ושיק:

צבעים רבותיי, צבעים

צבעים הם ללא ספק המפתח לכל מראה שיקי ויפה. שימו לב שאתן משלבות את הצבעים הנכונים: אם אתן שמות כיסוי ראש כדאי להתאים אותו לשאר הבגדים שלכן. כך למשל שילוב של חצאית ג'ינס או חצאית שחורה, יחד עם חולצה צבעונית וכיסוי ראש תואם לחולצה או לחצאית.

תכשיטים ואקססוריז

כיום יש מגוון רחב של תכשיטים ואקססוריז שיקפיצו לכן את ההופעה ויוסיפו לה טאץ' של סטייל ושיק. ביום שאתן הולכות על לוק חלק ובגדי בייסיק, אפשר לשלב שרשרת בעלת נוכחות, או עגילים שלא ישאירו מקום לספק כי מדובר בפאשניסטה. כמו כן, שילוב של התיק הנכון בצבע הנכון יהפוך את הלוק שלכן למנצח.

מרקמים וטקסטורות

אל תשכחו את הטקסטורה וסוג הבד! במקום לדבוק בחצאית הג'ינס הקלאסית והרגילה, תוכלו לשחק עם חצאיות בד מתנפנפות בהדפסים יפים ומיוחדים, כמו למשל הדפס נקודות לבנות על רקע שחור. חצאיות בהדפסים מיוחדים כדאי לשלב עם חולצת בייסיק חלקה ופשוטה, כדי לאזן את הלוק.

נגישות