נהגות חדשות: חשבתן על השכרת רכב לנהג חדש?

קבלת רישיון נהיגה מהווה נקודת ציון משמעותית ומרגשת במיוחד. על פי החוק, מרגע קבלת הרישיון תהיו מוגדרים כנהגים חדשים, כאשר בשנתיים הללו חלות עליכן הגבלות שונות הכוללות בין היתר חובת נוכחות של נהג מלווה למשך שלושה חודשים, חובה של תליית שלט נהג חדש וכן הגבלה על מספר הנוסעים. כנהגות חדשות, החשש מפני תאונה הוא חשש טבעי, בייחוד לאור הנתונים המבהילים של הרשות לבטיחות בדרכים אשר פרסמה לאחרונה מחקר שבמסגרתו עלה כי הסיכוי של נהג חדש להיות מעורב בתאונה קטלנית הוא כפול מאשר נהג ותיק. נסיעה על הכבישים במדינת ישראל הפכה למורכבת יותר מאי פעם, ועדות לכך ניתן למצוא במספר הגבוה של הנפגעים כתוצאה מתאונות שמתרחשות בין היתר על רקע של  חוסר ניסיון ומיומנות. אם בדיוק קיבלתן את רישיון הנהיגה שלכן, זה הזמן לשקול את האופציה של השכרת רכב, וזאת בשל היתרונות הגלומים בכך.

מהם היתרונות של השכרת רכב לנהגת חדשה?

כנהגות חדשות על הכביש אתן נדרשות  לעבור לא מעט שלבים בשביל להבטיח את הכשירות שלכן על הכביש, בייחוד בכל הקשור לרכישת מיומנות בתפעול של הרכב. דרך מצוינת להתחיל ללמוד כמו גם לצבור ניסיון יכול להתבצע באמצעות השכרת רכב, וזאת במקום רכישה. כידוע, אחזקת רכב נחשבת לאחת ההוצאות הכבדות ביותר על משקי הבית, בייחוד בעבור נהגים חדשים אשר נדרשים להוסיף כספים נוספים בעבור ביטוח שהוא יקר יותר מאשר נהג ותיק. זאת ועוד, השכרת רכב לנהג חדש יכולה להיות פתרון מושלם בעבור נשים שלא רוצות להשקיע כספים ברכישה של רכב חדש אלא במקום זאת לקבל הצעת מחיר משתלמת לצד ליווי אישי המתבצע לכל אורך הדרך, כחלק מתמהיל המאפשר לתפור למידותכן את הרכב ואת זמן ההשכרה. מדובר באופציה מצוינת הן מבחינה כלכלית והן מבחינת יכולת לנהוג על רכבים חדישים שיעניקו לכן חווית נסיעה מצוינת, בייחוד בשלבים הראשונים לאחר קבלת הרישיון.

 

כיצד לבצע את התהליך בצורה מושכלת וחסכונית?

ראשית, חשוב לבצע חקר שוק מקיף ולבחור בחברה בעלת ותק וניסיון אשר תדע לספק לכן לא רק רכב חדיש אלא גם מעטפת מלאה מבחינת היבט של ביטוח. חשוב לציין בנקודה זו כי תהליך של השכרת רכב ניתן לבצע החל מגיל 21, ותחת תנאים מסוימים. לכל חברה יש את התנאים אותה היא קבעה ועל כן לפני שאתן ממהרות לבצע את התהליך, קראו היטב את התנאים וכן שימו דגש על האותיות הקטנות, מתוך מטרה להבטיח כי התנאים מתאימים לצרכים הנדרשים – החל מזמן ההשכרה ועד היכולת לבצע החלפה של רכב, בהתאם לצורך. הפרטים הללו חשובים מאוד לטובת הצלחת התהליך, כחלק מהבנה כי השכרת רכב לנהגת חדש המהווה דרך מצוינת להימנע מהוצאות כבדות על רכישה של רכב כמו גם ביטוח שמייקר את התהליך באופן משמעותי.

לסיכום

הסכנות אשר אורבות בכביש עלולות לסכן את חייכן ואת החיים של הנוסעים שלכן. על כן, הקפדה על הכללים הקבועים בחוק כמו חובת נהג מלווה, תלייה של שלט נהג חדש וכן הקפדה על נהיגה בטוחה יבטיח כי תוכלו לצבור את הניסיון והמיומנות ובהתאם לכך לשכלל את כישורי הנהיגה. כיום, באמצעות תנאים מצוינים מצד חברות השכרת הרכבים ניתן לקבל הצעת מחיר מצוינת אשר תניב בעבורכן רכב חדיש כולל כל התנאים הביטוחים, כחלק מיצירה של תמהיל אשר מאפשר לכן לנהוג באופן בטוח ועם שימת דגש על אמצעים טכנולוגיים מתקדמים המשפרים את חווית הנהיגה ובכך מאפשרים גם לחסוך לא מעט כסף – בעבור הוצאה על רכב חדש.

נגישות