מסביב לעולם: סוגי הוויסקי המיוחדים ביותר

משקה הוויסקי נחשב לאחד המשקאות הנפוצים והאהובים ביותר, ולא בכדי. הטעם העמוק שלו לצד תהליך ייצור מוקפד הפך את הוויסקי למשקה שאותו ניתן למצוא בכל בר ופאב לצד מסעדות  ואפילו בתים פרטיים בעלי חיבה עזה למשקה. אם עד לפני מספר שנים הייצור של המשקה התבצע במספר מדינות בודדות, כיום מדינות רבות ברחבי העולם מייצרות ומשווקות את המשקה עם טעמים מיוחדים שאותם לא ניתן למצוא בשום משקה אחר. אם אתם בדיוק מתכננים לבצע רכישה של המשקה האלכוהולי עם ניחוח יוקרתי, זה הזמן להכיר את סוגי הוויסקי המיוחדים ביותר:

וויסקי יפני

מבין כל סוגי הוויסקי, אין ספק כי הוויסקי היפני תופס מקום של כבוד על המדפים, ולא בכדי. וויסקי יפני הוא וויסקי איכותי בטעם פירותי, כאשר פרופיל הטעם הוא עז ועוצמתי אך גם נעים מאוד לחך. מדובר באחד ממשקאות הוויסקי הנמכרים ביותר כאן בישראל, וזאת בשל תהליך ייצור קפדני שמאפשר שלא להעביר את הוויסקי תהליך של יישון אלא נמכר מיד לאחר סיום תהליך ההפקה. ביחס למשקאות וויסקי מהעולם, המחיר שלו נגיש וע"פ מבחן הטועמים הוא עובר את כל מבחני הטעימה בהצלחה רבה.

וויסקי סקוטי

וויסקי סקוטי ידוע בכל העולם בעקבות תהליך ההפקה שלו אשר מבוסס על שעורה או דגנים או שילוב של השניים. סקוטלנד היא יצרנית וויסקי מובילה ועדות לכך ניתן למצוא במעל ל-133 מזקקות המייצרות את הוויסקי תחת פיקוח ממשלתי, וזאת כחלק מהעובדה כי תהליך הייצור הוא תהליך מוקפד שנערך בהתאם לחוק במדינה.

 

וויסקי גרמני

גרמניה החלה בשנים האחרונות לקדם את תעשיית הוויסקי והיא אף נושפת בעורפה של היצרנית מספר אחת – סקוטלנד. הוויסקי הגרמני הוא בעל טעם עז וחזק מאוד שהוביל אותו גם לזכייה בפרסים, וזאת בעקבות הליך ייצור מוקפד שמבוסס על שימוש בשמרים לצד חומרי גלם נוספים הגדלים במחוזות שונים בגרמניה, כאשר מזקקת הוויסקי סינגל מאלט הצליח לסחוף את ראש טבלאות המכירות גם כאן בישראל ואף קיבל את התואר הוויסקי הטוב בעולם.

וויסקי ישראלי

גם ישראל על המפה מבחינת ייצור והפקה של וויסקי, כאשר נכון להיום פועלת בארץ עשרות מזקקות אשר מבצעות תהליכים מתקדמים בשביל להוביל לייצור מוגבר של וויסקי לאחר תהליך יישון בן שלוש שנים. ביחס למתחרים מהעולם, המחירים של הוויסקי הישראלי נגישים מאוד ומאפשרים לקהל הרחב לקבל את הטעמים העזים של המשקה – כחול לבן.

וויסקי אמריקאי

הוויסקי האמריקאי אהוב במיוחד על הקהל הישראלי, אבל לא רק. מזקקות הוויסקי האמריקאיות מגלגלות מיליוני שקלים מדי שנה, בייחוד בשל תהליך ייצור מוקפד אשר מאפשר להפיק את הטעמים העזים של הוויסקי, כל זאת בתהליך ייצור מוקפד שהצליח להוביל ליצירה של כמה מהמותגים המובילים בענף כמו למשל ג'ק דניאלס לצד מותגים נוספים שהפכו לשם דבר בעולם האלכוהול, בייחוד לאור הייצור האמריקאי שהפך למזוהה עם המשקה הזה.

לסיכום

בעבור חובבי וויסקי, ישנם שפע עצום של אפשרויות לבחירה כאשר רצוי בהחלט שלא להיצמד רק למותגים מוכרים אלא להתנסות גם בוויסקי ממדינות כמו יפן, גרמניה ואפילו ישראל שמייצרות ומשווקת וויסקי משובח במחיר מצוין ועם שימת דגש על טעמים עזים שהפכו את המשקה האלכוהולי לסמל סטטוס של ממש. בנוסף, אם בעבר היה קשה מאוד להשיג וויסקי איכותי, כיום באמצעות חנויות מתמחות ניתן לבצע רכישה בעלות כספית נוחה ועם שימת דגש על מענה מדויק מבחינת טעמים, כל זאת במשלוח מהיר עד לבית.

נגישות