האומנות העתיקה של הדיקור הסיני: הכירו את השיטה הפופולרית

דיקור סיני הידוע בשם אקופונקטורה הפך לאחת משיטות הריפוי המוכרות ביותר בכל הנוגע לריפוי הגוף והנפש. דיקור המתבצע באמצעות מחטים דקות וקטנות במיוחד מטרתו  להזרים את זרימת הצי של הגוף ומדובר באומנות עתיקה לטיפול במגוון מחלות בשיטה הפופולרית ביותר של הרפואה האלטרנטיבית.

אבל מה צריך לדעת על שיטת הטיפול הזאת?

אקופונקטורה היא שיטת טיפול מוכרת ברפואה אלטרנטיבית. מדובר על רפואה עתיקה המבוססת על דקירת הגוף באמצעות סיכות עדינות ודקות במקומות ייעודיים שנקבעים על ידי המטפל ובאמצעות אבחון של המטופל. טיפול כזה שהיה בשימוש בסין כבר במאה השנייה לפני הספירה, הוכיח עצמו כמקל על כאבים, מטפל בזרימת הדם בגוף, מאזן את הנפש, מונע מחלות ומחזק את מערכת החיסון.

כיום יש לא מעט אנשים שבוחרים בדיקור סיני ומגלים כי ישנו שיפור משמעותי בכאב וכי החומרים שצריכים לצאת מהגוף שגורמים לכאבים יוצאים ממנו בדרך טבעית, בעיקר כאשר מתחילים טיפול בדיקור סיני.

מי שנוטל תרופות בעלות מרכיבים כימיים נעזר בפעמים רבות בשיטת האלטרנטיבית להקלה על כאבים כמו גם מי שבוחר לרפא כאבים באופן טבעי בלבד. מלבד זאת, בעולם הרפואה יש יותר ויותר רופאים אשר מטפלים בחולים ברפואה הקונבנציונלית הממליצים על דיקור סיני כחלק מטיפול ברפואה משלימה.

האומנות העתיקה של הדיקור הסיני: הכירו את השיטה הפופולרית

כיצד מטפלים?

דיקור סיני נעשה על ידי מטפלים מומחים בלבד ומתחיל מאבחון רפואי על ידי תשאול המטופל וביצוע בדיקות כלליות. לאחר מכן המטפל מחדיר בעדינות את המחטים העדינות והגמישות, שלא מסבות כאב, אל מקומות שיכולים לאפשר את האיזון והזרמת הדם הגוף תוך בדיקת דופק המטופל לאורך כל הדרך ובחינת התגובתיות שלו.

אבל האם זה באמת עובד או שמדובר בפלציבו?

תופעת התגובתיות לטיפול באופן פסיכולוגי ולא פיזיולוגי הידוע כאפקט 'פלצבו', הועלתה כהשערה גם בנוגע לדיקור סיני בעוד שיש מחקרים שטוענים כי הטיפול אינו באמת יעיל וכי מדובר באפקט פלציבו שפועל על המטופל. עם זאת רבים המטופלים שמדווחים על הקלה משמעותית לאחר טיפול – מה שחשוב מאד בשורה התחתונה.

הנה מספר בעיות רפואיות שבהן דיקור סיני יכול לסייע:

מיגרנות וכאבי ראש – דיקור סיני מתאים לאיזון הגוף בהפקה של מדינות וכאבי ראש על-ידי זרימה של האנרגיות בגוף ואיזון שלו. כך רבים יכולים להרגיש הקלה משמעותית בכאבי ראש.

כאבי שכמות וגב – דיקור סיני מסייע לטפל גם לכאבי שכמות וגב ויש לא מעט אנשים שנעזרים בשיטת טיפול לאחר פציעה, לאחר פריצת דיסק או בכל כאב אחר.

סיוע בטיפול בכאבי בטן וחיידקים בקיבה – בשל השפעות סביבתיות הגוף שלנו איננו מאוזן לכן יש בו חיידקים וזיהומים שונים. דיקור סיני מזרים את נקודת הצ'י המצויה במרכז הגוף ומאפשר ניקוי של דלקות וזיהומים.

שיכוך דלקות פרקים – המחטים הקטנות מספקות התעוררות משככי כאבים טבעיים בגוף מה שמשכך דלקות.

לסיכום, באמצעות התנסות ומספר טיפולים מתאים, תיתכן הקלה משמעותית בכאבים.

נגישות