הפריט הכי פופולרי – כמו שלא הכרתם: כל מה שרציתם (ולא ידעתם שרציתם) לדעת על ג'ינס.

הוא מתאים לשימוש יומיומי, אפשר לעבוד עמו, הוא נראה נפלא על רחבת הריקודים ומשתלב נהדר עם כל אאוט פיט. כן, אנחנו מדברים על הג'ינס האהוב. ג'ינס הוא פריט שכבר יותר ממאה שנה נחשב פופולרי במיוחד בקרב האדם הממוצע או הפאשניסטה המעודכנת. אבל מה צריך לדעת על המכנסיים שכבשו את העולם? הכול בהמשך.

מכנסי הג'ינס המוכרות שנקראות גם "דנים" בלועזית, הגיעו מאיטליה ויוצרו שם לראשונה עבור מלחים – יורדי ים. מדובר במכנסיים שנועדו לשימוש מלחים שהיה לכם קל לעבוד על הסיפון עם המכנסיים וגם יעיל יותר לייבש אותם על הספינה באמצעות הרוח.

במקביל החלו בהודו של המאה ה16 לייצר את אותם המכנסיים שנועדו לספק נוחות בהליכה ובהתנהלות בחיי היום יום. גם בניס שבצרפת ייצרו מכנסיים מבד דנים, וזהו מקור השם, משום שיוצר בעיר ניס שבצרפת.

הפריט הכי פופולרי - כמו שלא הכרתם: כל מה שרציתם (ולא ידעתם שרציתם) לדעת על ג'ינס.

אבל את הדגם הראשון ואת האב טיפוס האמיתי של מה שאנחנו מכירים כמכנסי ג'ינס ייצר סוחר בדים בשם לוי שטראוס . שטראוס היה סוחר יהודי אמריקאי שמכר מכנסיים חזקות ועמידות לכורי זהב שעבדו בקליפורניה. את המכנסיים חיזק שטראוס באמצעות מסמרי מתכת כדי שיאפשרו עמידות וחוזק בעת העבודה.

המכנסיים החזקות שחוזקו במסמרים בדיוק היכן שנטו מכנסיי עבודה אחרות להיקרע, היו אהודות על פועלים ואנשים שעוסקים בעבודת כפיים,  ובעיקר על כורים ובוקרים בעת ההיא שסבלו ממכנסיים שנקרעו בשל העבודה הקשה. אנשים אלה קיבלו את הג'ינס כפתרון מושלם לעבודת כפיים. כל זה קרה בשנת 1872.

מכנסי גינס פורצים אל עולם האופנה

בשנות ה70 של המאה העשרים ולאחר שנים של שימוש במכנסיים האמורים על ידי גברים, החליטה מעצבת אופנה בשם גלוריה ואנדרבליט להתאים את המכנסיים לנשים להנגיש אותם לגוף הנשי: מה שהפך לטרנד היסטרי בקרב נשים בארצות הברית ומשם לטרנד מוביל בכול רחבי העולם. המכנסיים שהיוו גם אמירה של חופש ושחרור נשים, החלו להתעדן, להתעצב ולקבל אינטרפרטציה על ידי מגוון מעצבים, כאשר מעצבים כמו ראלף לורן עד הלסטון ייצרו גינס שכול כולו שלהם ונתנו למכנסיים את הקווים שהם בחרו שייצגו את הדגם הנבחר.

סקיני, MOM ובוריפרנד

כיום אפשר למצוא מכנסי גינס במגוון רחב של גזרות ודגמים, החל מגזרה ישרה או גזרת סיגר עד סקיני, ישנה גזרת ה'בויפרנד' הגברית, גזרת MOM  שנחשבת הגבוהה ביותר באזור המותניים, יש אינספור ג'ינסים קרועים, אלסטיים, קשיחים, קצרים מאד וסקסיים, יש ג'ינסים שחורים או אלגנטיים וכאלה שמתאימים לעבודה במשרד וכן, הרשימה עוד ארוכה.

אז איזה גזרה אהובה עליכם? ומה מחמיא לכם מכול? מצאו את הדגם האהוב ותוכלו להראות נפלא בג'ינס מושלם.

נגישות